Google SEO Uzmanı

Google SEO Uzmanı aslında sadece google arama motorunu baz alan SEO çalışmasını tarif eder. Esasen google arama motoru kapsamında sektörün öncülerinden  olmakla birlikte aramalarda daha çok tercih edildiği için bu tanım uygun olabilir fakat artık günümüzde yandex ve bing gibi arama motorlarıda mevcuttur.

Bu açıdan bakıldığı zaman SEO işlemini sadece Google ile sınırlandırmak yetersiz olacaktır. Fakat elbette arama motoru sektöründe sektör lideri Google olduduğu için Google SEO Uzmanı tabiri ciddi anlamda önem ifade eder. Sadece Google SEO Uzmanı olarak Google üzerinde SEO çalışması yapmak yeterlidir dahi diyebiliriz.

Aslında SEO Çalışması Google Arama Motorunu baz alıp eksiksiz olarak yapıldığı takdirde standart olarak yeterlidir diyebiliriz. Zira baştada belirttiğimiz üzere dünya çapında aramaların çoğu google kullanılarak yapılmakta. Bu bağlamda Google  SEO Uzmanı şeklinde arama yapmak aslında doğru bir uygulama.

Fakat bir diğer taraftan SEO çalışmasını yandex ve bing gibi diğer arama motorlarınada uygun yapmak bu arama motorlarındada mevcut siteyi iyileştirmek söz konusu web site için artı değer kazandıracak arama motorlarının lideri konumundaki google açısından bile bu çalışma iyi seviyede değerlendirilecektir.

Google SEO Uzmanı yada daha genel anlamıyla Profesyol SEO Uzmanı söz konusu web sitesini başta google olmak üzere yandex, bing ve diğer arama motorlarının standartlarına uygun hale getiren, bu anlamda tüm gereksinimleri üst düzeyde yapan kısacası arama motorlarının dilinden anlayan bir profesyoneldir.

Peki SEO Uzmanı Ne Yapar?

Adına Google SEO Uzmanı yada genel itibariyle SEO Uzmanı denen konunun uzmanı çalışan üzerinde çalıştığı web sitesini arama motorlarının istediği standartlara uygun hale getirir. İlgili siteyi öncelikli olarak eksikleri konusunda profesyonel olarak analiz eden SEO Uzmanı daha sonra belirlenen anahtar kelimelerde üst sıralarda çıkması için gerekli tüm teknik ve özel çalışmaları sırasıyla profesyonel olarak yürütür.