İnternette Para Kazanmak için 8 Kolay Yöntem

İnternet teknolojileri hakkında bilgi seviyeniz nedir? İnterneti sadece oyun oynamak veya film izlemek için mi kullanıyorsunuz?  O halde size sunulan büyük nimetin farkında değilsiniz demektir.  İnternetten hatırı sayılır derecede para kazanabilirsiniz?. İnternet ‘i  dev bir ülke olarak düşünün.  akıllıca davranarak ve halihazırda şu an yapmakta olduğunuz işlere devam ederken internetide kullanabilir böylece iyi seviyede  para kazanabilirsiniz. Bu yüzden hemen geniş ufuklu bakın ve interneti sadece oyun ve film izleme platformu olarak görmekten vazgeçin. İşte size internetten para kazanmaya başlamak için çok etkili bazı tavsiyeler

1 – Kendi Web Sitenizi Oluşturun

İnterneti büyük bir ülke olarak düşünün dedik. İnternet dev bir ülke ise, web siteleri bu ülkede bulunan gayrimenkuller gibidir. Şimdiye kadar fiziksel gayrimenkullerin değerli olduğuna dair genel bir anlayışa sahip olduğunuzu zaten biliyoruz. Fakat unutmayın dijital gayrimenkuller de aynı şekilde değerlidir. Bir web sitesi oluşturarak, kendi online “arsa” nızı oluşturmuş oluyorsunuz. Her zaman söylediğimiz gibi yeniden tekrar etmekte fayda var. İnternet sitesi yapmak artık çok kolay. Sizin için hazırlanmış gerek ücretli gerek ücretsiz bir çok servis var. Google ‘ın ücretsiz blog hizmeti olan blogger, tamamen profesyonel olan wordpress yada weebly bunlardan sadece bir kaçı. Hemen bunlardan birini seçin ve web sitenizi oluşturmaya başlayın.

Şimdi bu bereketli toprağı ( web sitenizi ) istediğiniz gibi kullanabilir, oluşturacağınız kaliteli içeriklerle tarlanıza ekim yapabilirsiniz. İçerikleriniz meyve verecek birer tohum olarak düşünün. Ancak bunun başarılı olması ve içeriklerinizin size gelir elde etmesi için sosyal medya ( ve aklınıza gelebilecek başka herhangi bir yerde ) yoluyla tanıtmanız gerekir. Arazinize trafik oluşturduğunuzda ve artık tanınmaya başladığınızda kaliteden ödün vermeden ne sunarsanız sunun, insanlara satabilirsiniz. Tekrar edelim günümüzde bir web sitesi oluşturmak artık çocuk oyuncağı gibi birşey. Herşey çok basit ve sandığınızdan daha kolay.

Baştada belirttiğimiz gibi kişisel yada herhangi bir alana yönelik bir web sitesi açmak için wordpress ‘i tercih edebileceğiniz gibi blogger yada benzeri platformlardanda faydalanabilirsiniz. Bir web sitesi yada blog oluşturduğunuzu varsayıyoruz.

2 – Google Adsense Reklamcılığı

Web siteniz iyi seviyede ziyareçi çekiyorsa google adsense reklamcılığı size çok iyi gelecek. Adsense ‘nin çok fazla teknik bilgi gerektirdiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Google’ın reklam platformuna kaydolmak, size verilen reklam kodunu sitenizin uygun bir alanına eklemek ve reklamların otomatik olarak içe aktarılmasına izin vermek birkaç saniyelik basit işlemlerden ibaret. Sonrasında her gösterim ve tıklamadan kazançlarınız birikmeye başlayacak. Belli bir seviyeye gelince hesabınıza yatırılacaktır. Ancak eklediğiniz reklamlara kendiniz sakın tıklamayın.

3 – Amazon Associates

Dünya çapında bir üne sahip olan Amazon ‘un web site sahipleri ve blog yazarları için bir Associates programı var. Kendinize ait web sitenizden Amazondaki ürünleri ve hizmetleri bulmak için bir arama eklentisi, metin ve banner reklam kodları dahil olmak üzere çeşitli reklam stilleri sunar. Sitenize ekleyeceğiniz söz konusu Amazon reklamları yada yazılarınızda link verdiğiniz Amazon bağlantılarınız üzerinden satın alınan her bir ürün için size belli oranda bir komisyon verilir. Elde edilen kazançlarınızı Amazon hesap bakiyenize ekler. Ödeme eşiğine geldiğinizde size dilerseniz çek verebilir veya banka hesabınıza para yatırabilirler. Amazon web sitesini açıp Associates ‘e kaydolmak için beklemene gerek yok.

4 –   Rakuten Linkshare İle Para Kazanmak

Unutmayın Amazon ve Google adsense, internet reklamcılığı ile para kazanmak için çok iyi metodlar fakat elbette tek seçenek değil. Rakuten Linkshare bu aşamada çok iyi bir alternatif.  Değişik kazanç programları sayesinde, Starbucks, Walmart, iTunes ve diğer popüler markaların birçoğu için özelleştirilmiş reklam bağlantıları, e-posta bağlantıları ve banner reklamlar alabilirsiniz. Sitenizde  Google adsense, Amazon ve Rakuten reklam programlarını ekleyip bunlardan bir kombinasyonun oluşturabilirsiniz. Buradan >> https://rakutenmarketing.com/affiliate/publishers giriş yapabilirsiniz. Kaydolun ve gelir elde etmeye başlayın.

5 – Özel Reklam Anlaşmaları Yapın

Web sitenizi oluşturup hatırı sayılır ziyaretler elde etmeye başladıysanız yukarıdaki maddelerde açıkladığımız reklam modelleriyle sınırlı kalmanıza gerek yok. Oldukça kaliteli giyinerek elinizde bir ajanda yada bir tabletle gidip firma ziyaretleri yapabilir, sitenizden bahsederek özel reklamlar alabilirsiniz. Bu ziyaretleri başlangıçta bulunduğunuz semtteki firmalara karşı yaparak başlayabilirsiniz. Ayrıca eğer siteniz arama motorlarında iyi seviyelere gelirse sizin reklam için firma aramanıza gerekte kalmayacaktır. Zira iyi bir web sitesi için reklam verenler sitenizde reklam vermek için mail göndermeye başlayacaktır. O halde sitenize kaliteli içerik girişleri yaparak onu iyi seviyelere getirmek için ciddi çaba harcayın.

Basit bir öir örnek verelim bir ev hanımı hobi olarak yemek tarifleri üzerine bir web sitesi açtı. Her gün düzenli olarak tarif ekledi. Sitesine eklediği her tarifi sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Bunu sabır ve kararlılıkla bir yıl boyunca devam ettirdi. Şimdilerde bir asgari ücretlinin aldığı ücretten fazla aylık gelire sahip. Aynı zamanda geliri sabit değil ve gelen özel reklam teklifleriyle sürekli artıyor.

Unutmayın bir web sitesi açmak için blogger gibi ücretsiz servisleri kullanabilirsiniz. Sadece kararlılık ve sabırla süreklilik gerekiyor. Bir yıl boyunca web sitenizle bir bebekle ilgilenir gibi ilgilenin neticede o bebek bir süre sonra büyüyecek ve artık çok fazla ilgi istemeyen size faydası dokunan bir seviyeye gelecektir.

6 – EBay ‘de Ticaret Yaparak Para Kazanmak

Ticaret yapmayı seviyorsanız EBay ‘i göz ardı etmemelisiniz. Zira Ebay dünya çapında çok başarılı bir pazaryeri. Şöyle düşünün bulunduğunuz ilde her pazar binlerce metrakarelik bir alanda bütün ilden gelen tüccarlar satış yapıp para kazanıyor. Siz neden bekleyesiniz. Pazar günlerinizi iyi seviyede para kazanmak için değerlendirmek ister ve gidip ilinizdeki bu pazar yerini ziyaret ederek oradan bir alan kiralar ve ticarete başlarsınız. Düşünsenize binlerce metrekare alanda ilinizin tüm nüfusu oraya akın ediyor. Çok iyi bir ticari platform. İşteEbay ‘de tıpkı böyle bir platform. Üstelik dünya çapında 6 milyar potansiyel müşteriniz var.

7 – Amazon ‘da Ticaret Yapmak :

EBay gibi para kazanmanıza vesile olacak devasa bir ticaret alanıda Amazon ‘dur. Tıpkı Ebay ‘de yaptığınız gibi burada ürün satışı yapıp para kazanabilirsiniz. Bu işlemler size zor gelirse merak etmeyin Amazon ‘un Affiliate programı ilede çok fazla zorlanmadan para kazanabilirsiniz. Bahsettiğimiz program Amazon Satış Ortaklığı Programı. Başkalarının ürünlerini satarak para kazanacaksınız. Hemen şuradan >> https://affiliate-program.amazon.com/welcome satış ortaklığı sistemine kaydolarak başlayabilirsiniz. Merak etmeyin zor değil. Kaydolma aşamasında sistem tarafından yönlendirileceksiniz. Süreç sonunda size bir ortaklık linki verilecek bu linki kendi web sitenizde oluşturduğunuz içeriklerde paylaşıp ziyaretçilerinizi satışa yönlendirdiğiniz takdirde her satıştan belli oranda komisyon kazanmanız mümkündür. Belli bir seviyeye geldiğinizde ödemeniz kaydolurken belirttiğiniz hesaba yatırılacaktır.

8 – Linkedin ve Para Kazanma

Linkedin profesyonel bir iş ağı ve sosyal medya sitesidir. Elbette linkedinde doğrudan para kazanma gibi bi durum söz konusu değil. Ancak hali hazırda mevcut ve potansiyel arkadaşlarınıza, müşterilerinize, ve daha fazlasına ulaşmak için harika kaliteli bir köprü görevi görür. Öncelikle seçtiğiniz kariyer yükseltme yolculuğunda yada hizmet verdiğiniz size ait sektörde iyi bir itibar kazanacak ve iş dünyasındaki önemli olaylardan haberdar olabileceksiniz. Eski okul arkadaşlarınızı, iş arkadaşlarınızı bulabilir, hiç tahmin etmediğiniz bir zamanda belkide yurt dışından önemli bir teklif alabilirsiniz. Linkedinde kaliteli bir profil oluşturmak ve sürkeli güncel olmak çok önemli.

Burada oluşturulan forumlara, sohbet ortamlarına katılım sağlayın. Bağlantılarınızı artırmaya onlarla samimi ve kaliteli diyaloglar geliştirmeye dikkat edin. Tabiki baştada belirttiğimiz üzere Linkedin ‘de doğrudan para kazanma özelliği yok. Fakat kaliteli bir süreçten sonra mevcut işinize veya sunduğunuz hizmetlere dair yapacağınız paylaşımlar neticesinde sizi oldukça şaşırtacak çok kârlı geri dönüşler almanız mümkün.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir