SEO Uyumlu Özgün Yazı Nasıl Yazılır

Başta google olmak üzere arama motorlarında yükselmesi istenen web sitesi için gerekli olan çok önemli kriterlerden biri SEO uyumlu özgün içeriktir. SEO Uzmanı web siteniz için gerekli SEO Uyumlu İçerik Üretimi yaparken aynı zamanda söz konusu web sitesine adeta protein yüklemesi yapıyor gibidir. Canlılığın devam etmesi için protein ne kadar gerekliyse web sitesinin ayakta durması ve iyi seviyelere gelmesi içinde SEO Uyumlu İçerik çok gerekli ve önemlidir.

SEO Uyumlu İçerik yazmak elbette kolay bir süreç değildir. Dahası bu konu oldukça yüksek derecede SEO bilgisi gerektirir. Bu tür bir içeriği oluşturacak kişi SEO konusunda uzman seviyede olmalı. İçeriğin başlığından itibaren, giriş gelişme ve sonuç ifadeleri, alt başlıkları, anahtar kelime kullanımı, anahtar kelimenin kaç defa tekrarlanacağı ve yazının içinde nasıl dağıtılacağı gibi çok önemli kriterlerden birinin dahi eksik olması durumunda söz konusu yazı SEO Uyumlu İçerik yada bir başka ifadeyle SEO Uyumlu Makale olarak tarif olmayacaktır.

SEO Uyumlu İçerik Nasıl Hazırlanır

SEO Uyumlu yazının öneminden bahsettik. Bu yazıyı hazırlamanın profesyonellik gerektirdiğini belirttik. Peki şimdi burada birkaç madde SEO Uyumlu İçerik hazırlama konusunda bir bilgi verebilirmiyiz?. Evet bu oldukça yerinde bir davranış olacaktır. O halde bakalım SEO uyumlu içerik nasıl hazırlanır.

Makale Başlığında Anahtar Kelime Mutlaka Kullanılmalı

Bir anahtar kelime hedeflediniz ve içerik hazırlıyorsunuz. Öncelikle içeriğinizin başlığında seçtiğiniz anahtar kelime yer almalı. Zira SEO Uyumlu Makale için uygulanması gereken ilk madde yazının başlığı konusudur. Yazınızın başlığı elma ise başlığınız en az bir defa elma kelimesini içermelidir. Örneğin elmanın faydaları gibi.

Anlamsız ve Kopya İçerikten Uzak Durun

Bu çok önemli. SEO Uyumlu bir yazıda olması gereken en önemli kriterdir. İçerikleriniz tamamen özgün olmalı ve kaliteli bir anlam bütünlüğü sağlamalı.

Alt Başlıklar Kullanmalısınız

Alt başlık kullanmak her zaman yazdığınız yazının konu anlatımında netlik ifade etmek için çok önemlidir. Buna arama motorları çok dikkat ederler. Makalenizi detaylandırmak ve gelişme bölümünü zenginleştirmek için alt başlıklar mutlaka kullanın.

Yazı İçinde Anahtar Kelimeleriniz Bulunsun

Yazdığınız yazının örneğin başında sonunda ve ortasında olmak üzere bütün yazıya eşit olarak dağıtılmış şekilde anahtar kelime kullanımı SEO açısından oldukça önemli bir kriterdir.  

Site İçi SEO ve Anahtar Kelimelerde Link Kullanımı

Yazınızın içinde kullandığınız anahtar kelimelerinizin en az birine link vermeniz arama motorları açısından çok önemli olduğu gibi dolaylı olarak siteniz açısındanda son derece faydalı bir uygulamadır. Bu hem site içi SEO çalışmasının bir kuralı hemde arama motorlarını n sitenizi arama sonuçlarında göstermesi için gerekli bir yol gösterme metodudur.

Latent Semantic İndexing Etkeninden Faydalanın

Türkçe anlam itibariyle Gizli Anlamsal İndexleme şeklinde tarif edebiliriz. En kolay şu şekilde anlatabiliriz. Herhangi bir arama motorunda örneğin google ‘da arattığınız herhangi bir kelimede çıkan sonuçlara bakarken arama motorunun en altında arattığınız kelimenin farklı arama türlerininde listelendiğini göreceksiniz.

Listelenen bu kelimeler çok işinize yarayacak bir arama motoru özelliğidir. Ziyaretçilerin arama yaptığınız kelimeyi o varyasyonlarlada aradığını gösterir. İçeriklerinizi bu yönde hazırlarsanız yani içeriğinizde alt başlıklarınıza yada yazı içine anlam bütünlüğünü kesinlikle bozmayacak şekilde sıralanan bu arama kelimelerindende eklerseniz yapılacak arama seçeneklerini artırmış olacaksınız.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir