SEO Uzmanı Ne Yapar

Çok ciddi paralar karşılığında yaptırdığınız web siteniz Google aramalarında listelenmiyor mu?. Aylardır web sitenizi ziyaret eden olmadımı?. Bu büyük bir sorun.  İşte tamda bu durumda sizin arama motoru optimizasyonu (SEO) desteğine ihtiyacınız olduğu gerçeği ortaya çıkar. Yani Profesyonel bir SEO Uzmanı ile tanışmanızın zamanı gelmiştir. Merak etmeyin bunun için çok fazla uğraşmanıza gerek yok zira doğru yerdesiniz. Web sitenizi gizlendiği yerden çıkarıp google ‘da ilk sayfalara taşıyarak müşterilerinizin gözleri önüne serebilir, size profesyonel SEO Danışmanlığı desteği sunabiliriz.

SEO Uzmanı Görev Tanımı Nedir? SEO Uzmanı Size Ne Sunar?

Bir arama motoru optimizasyonu uzmanı ( kısaca SEO uzmanı ), müşterinin web sitesini  her açıdan detaylı analiz eden ve arama motorları standartları için optimize edilmesi çalışmalarını yürüten/yöneten kişidir.  Söz konusu SEO Uzmanı  bir şirket çalışanı, yani bireysel bir danışman olabilir veya bir SEO danışmanlık firması için çalışabilir. Tıpkı bizim gibi. SEO Uzmanı web teknolojileri ve arama motoru algoritmaları konusunda derinlemesine bilgi sahibi konumundadır.

Büyümek, marka bilinirliğini, satış ve kârlılığını artırmak isteyen bir şirket ( büyük veya küçük ölçekli ) bunun yolunun web sitesinin google ‘da ilk sayfalarda çıkmak olduğu olgusunu farkettiği an hiç beklemeden bir SEO Uzmanı işe almak isteyecektir. Zira bu başarılı ve kârlı bir iş yatırım yapmanın anahtarıdır. Şirketiniz bünyesine bir SEO Uzmanı dahil edersiniz web siteniz arama motorlarında üst seviyelerde listelenmeye başlar. Böylece sitenize çok fazla ziyaretçi gelir satışlarınız artar giderek yükselen bir marka bilinirliği ivmesi kazanmaya başlarsınız.

Hangisini Tercih Etmelisiniz?. SEO Uzmanı İstihdam Etmek yada Bir SEO Ajansı ile Çalışmak

Elbette şirket bünyesinde bir SEO Uzmanı istihdam etmek yerine bir SEO Ajansı ile çalışma yolunuda seçebilirsiniz. Her iki durumdada bir SEO Uzmanı ile muhatap olacaksınız. SEO Uzmanı sizin internet dünyasındaki yükselişiniz için gerekli olan teknik sorumludur. Zira artık şu gerçeğin farkındasınız. İnternet dünyasında yoksanız sürekli küçülmeye doğru gidersiniz.  Sizinle aynı işi yapan ve web teknolojilerinin önemini kavramış işletmeler sürekli büyüme ivmesi çizerken siz kendisinden haberdar dahi olunmayan küçük yerel bir işletme olarak kalmaya devam edersiniz. İşte SEO Uzmanı sizin bu küçülme alanından çıkmanız için görev alan bir teknoloji uzmanıdır aynı zamanda.

SEO Uzmanı size yüksek potansiyelde müşteri kitlesi sunar. Web sitenizin başta google olmak üzere arama motorlarında üst sayfalarda listeletmek SEO Uzmanı ‘nın görevidir. SEO Uzmanı web sitenizi, web sitenizle sunduğunuz ürün yada hizmetleri arama motorlarını standartlarını ve içerik kalite sistemini kullanarak potansiyel müşterileriniz tarafından bulunmasını sağlar. Bu sizin için elbette yüksek satış ve artan kâr oranı demektir.

SEO Uzmanı modern bir uzman, ilgili ve ilgi çekici içeriği öncelik sırasına koyma ve geliştirme becerisine sahip bir problem çözücü ve karar verici olmalıdır. Eski ve hâla geçerli sözü biliyorsunuz, “İçerik kraldır” Modern SEO uzmanları, arama motorlarının kaliteli içeriğe değer kattığını gerçek anlamda farkında.

Ayrıca SEO Uzmanı, çeşitli arama motoru pazarlama tekniklerini, web sitesi düzenlerini ve arama motoru optimizasyonu için reklam testlerini test edebilir ve uygulayabilir. Dahası, dahili bağlantıların önemini ve problem çözme yeteneğinin en iyi yerleri ve dahili bağlantılara en iyi yaklaşımı bulmaya çalışırken işe yarar olduğunu da bilir. Bütün bu teknikleri web siteniz için kullanır ve sitenizi üst sıralara taşır.

Bütün bunlarla birlikte bir SEO Uzmanı web sitelerini güncel gelişmeler için analiz edecek, anahtar kelime araştırması konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacak, SEO metin yazarlığını profesyonel derecede anlayacak ve çeşitli bölümler arasında mantıklı bağlantılar  kurabilecektir.

Bir web sitesini incelerken, bir arama motoru optimizasyonu uzmanı şirketin hedeflerini belirleyecek ve hedef kitlenin kim olduğunu anlayacaktır. Daha sonra, trafiği en üst düzeye çıkarmak ve arama motoru sayfa sıralamasını iyileştirmek için stratejiler uygular. Bu, belirli anahtar kelimeler veya kelime öbekleri içeren içerik ekleyerek, HTML başlık etiketlerini yeniden yazarak, yapısal sorunları düzelterek, kaliteli bağlantılar elde ederek, web sitesi düzenlerini test ederek ve pazarlama ve reklamcılık teknikleriyle deneme yaparak yapılabilir.

Unutmayın bir web sitesinin SEO için en güncel standartlara uyması internet bazında iş başarısı için kritik öneme sahiptir. Arama motorlarının ( özellikle Google’ın ) SERP ( arama motoru sonuç sayfası ) için ölçüt olarak ne kullandığına dair bir anlayışın sürdürülmesi, yapılan tüm tasarım tercihlerine göre belirlenir.

Bir SEO Uzmanı şu maddeleri profesyonel olarak bilmelidir

– pazarlama

– insan psikolojisi

– sosyal medya süreci

– web tasarımı ve geliştirme

– web analitiği

– iş modelleri

– global kültür

– viral pazarlama

– kaliteli ve özgün içerik üretme

Arama motoru optimizasyonuna ( SEO  ) üç katman vardır ve bir uzman, başarısını en üst düzeye çıkarmak için stratejisine üç açıdan da yaklaşır. Bunlar;

Teknik

– bir web sitenin yapısını içerir; bu, bir arama motorunun bir web sitesinin içeriğini taramasının ve dizine eklemesinin ne kadar zor veya kolay olduğunu belirler.

Sayfa İçi Optimizasyon

– bir web sitesine gelen trafiği artırmaya yardımcı olan anahtar kelimeler, HTML etiketleri ve orijinal SEO kopyası içerir

Sayfa Dışı Optimizasyon

– bir web sitesine gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini içerir.

En baştada belirttiğimiz gibi eğer bir SEO Uzmanı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sizin için profesyonel SEO Danışmanlığı sağlayabilir, marka bilinirliğinizi artırıp, internette sektörünüzle ilgili aramalarda bulunur hale getirebiliriz. Bunun için bize gerek telefonla gerekse  iletişim sayfamızdan form vasıtasıyla ulaşabilir, projelerinizden bahsedip istediğiniz hizmet konusunda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir