Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı

Facebook, twitter, linkedin, instagram gibi geniş kitleli sosyal iletişim sitelerinin ortak ismidir Sosyal Medya. Dünya çapında bir çok insan bu sitelerde yani Sosyal Medya ‘da aktif iletişim halindedir. Aynı zamanda global çapta ticaret yapan holdingler, şirketler ve irili ufaklı birçok firmada Sosyal Medya ‘da etkin yer almaktadır. Zira artık günümüzde dünyanın herhangi bir bölgesinde yapılacak bir organizasyon dahi önce sosyal medyada gündem yapılıyor.

Sosyal Medya Gücü

Hangi açıdan bakılırsa bakılsın artık global şirketler ve kurumsal firmaların çoğu Sosyal Medya vesilesiyle ortaya çıkan etkileşim gücünün farkında. Ve bunu gerek ticari olarak   gerek marka bilinirliğini artırmak amacıyla dünya çapında kullanıyorlar. Tabiki teknolojiyi önemsemeyip Sosyal Medya ‘da yer almayanlar her zaman olduğu gibi süreci her zaman bir adım geriden takip etmek zorunda kalıyor. Çözüm teknolojiyle barışık olmak

Süreci Sosyal Medya Uzmanı Yönetmeli

Gerek Ülkesel bazda gerekse global çapta Sosyal Medya ‘da aktif olarak yer alan tüm şirketler elbette bu aktiviteyi kendileri yapmıyor bizzat konunun uzmanı profesyonellerden destek alıyorlar. Zira Sosyal Medya Yönetimi başından sonuna profesyonellik gerektiren bir süreç. Ve siz bu süreci amatör olarak yürütmeye kalkarsanız faydadan çok zararını görürsünüz.

Şirketler bu sorunu şirket bünyesine bir Sosyal Medya Uzmanı ‘nı dahil ederek yada dışarıdan bir Sosyal Medya Uzmanı ile çalışarak çözüyorlar. Kuşkusuz her iki metodda aslında birbirinden çok ayrı değil. Neticede şirket işi uzmanına teslim etmiş oluyor.

Peki Sosyal Medya Uzmanı Ne Yapar

Sosyal Medya Uzmanı şirketin facebook, twitter, instagram, linkedin ve diğer tüm sosyal medya hesaplarının her aşamasını bizzat kendi ekibiyle profesyonel olarak yönetir. Bu aşamada Sosyal Medya Hesapları ‘nın profesyonel olarak tasarlanması, oluşturulacak kampanyalar, şirketin marka bilinirliği, büyüme süreci, satış ve karlılık artırmak için yapılacaklar, imaj ve itibar yönetimi gibi tüm işlemler Sosyal Medya Uzmanı tarafından detaylı ve profesyonel olarak uygulamaya konulur.

Uygulamaya konan bu profesyonel süreç Sosyal Medya Yönetimi ‘dir. Baştada belirttiğimiz gibi profesyonel bir ekip tarafından tasarlanıp, planlanarak devreye alınmalıdır.

Etkin SEO olarak Sosyal Medya Yönetimi konusundada sizlere profesyonel Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti sağlayabiliriz. Bu süreç sosyal medya hesaplarınızın en başından itibaren kaliteli ve profesyonel olarak tasarlanması, kaliteli ve etkin içeriklerle marka bilinirliğinizin ve şirket itibarınızın korunması ve artırılması, tüm kampanya ve satış sürecinin profesyonel olarak yönetilmesi, satış ve karlılık oranlarınızda yükseliş grafiğine geçilmesi gibi  bütün aşamalar profesyonel olarak yönetilecektir.

Please follow and like us:

3 thoughts on “Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı

  1. Sosyal Medya konusunda verdiğiniz fikirler doğrultusunda ilerliyorum. Birde linkedin hesabı açtım. Fakat bu hesabı daha aktif ve takipçi sayısı açısından daha hareketli hale nasıl getirebilirim. Bu konudada desteklerinizi bekliyorum hocam.

  2. Makale oldukça faydalı. Gerçekten faydalandım bu yüzden ciddi anlamda teşekkür ediyorum. Sosyal Medya Yönetimi Nasıl olmalı sorusunun cevabını ararken bulduğum en iyi cevap diyebilirim.

  3. Destekleriniz için teşekkürler Erdal bey. Web sitelerim verdiğiniz ipuçları sayesinde hem google ‘da hem sosyal medyada artık daha iyi seviyelerde. İnsanlar artık sitemizi ziyaret ediyor. Etkileşim oluyor. Sosyal Medya Yönetimi Nasıl Yapılmalı konusunda oldukça etkili çözümler sunmuşsunuz. Not ettim. İyi çalışmalar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir