Ucuz Domain Nereden Nasıl Alınır

Genelde çok yoğun olarak webmasterlerin özelde ise internet ile bir şekilde işi olan herkesin ortak merak konusu ucuz domain satın alabilmek. Bu konu hakkında oldukça fazla araştırma yapılıyor bir çok metod deneniyor. Fakat elbette ucuz domain alabilmek adına yapılan bu girişimlerin çoğu başarısız oluyor. Zira ucuz domain almak aslında uzmanlık gerektiren ve sanıldığı kadar kolay olmayan bir süreç. Ucuz domain hangi siteden alınır, ucuz domain almak için nasıl bir yol izlenmeli şeklinde ilerleyen bu süreçte her bir adım oldukça bilgili olmayı gerektiriyor.

Zor bir süreç olduğunu vurguladık. Fakat merak etmeyin biz bu süreci detaylı olarak sizler için derledik. Makalemizi sadece okumakla kalmayıp anlattığımız şekilde uyguladığınız ve bu yazıyı ucuz domain alma rehberi olarak bir başucu yazısı haline getirdiğiniz takdirde domain satın almak istediğiniz domain satın almak istediğiniz her zaman genel domain piyasasının çok altında domain satın alabileceksiniz.

Ucuz Domain Almak İçin Öncelikle Ucuz Domain Satan Firmaları Bulmak Gerekiyor

Tabiki böyle olmalı. Zira ticarette her zaman geçerli olan sistem bu şekilde görünüyor. Ucuz ürün satışı sürekli olarak değişik kampanya ve etkinlikler düzenleyerek alt seviye ücretlerle satış yapan firmaların bir özelliği. Bu domain firmaları içinde geçerli. Gerek yeni yıl, gerek bayramlar ve gerekse her ülke için geçerli özel günlerde bu tür firmaları sürekli indirimde görürsünüz. Bir başka belirgin özellikleride hemen hemen tüm kampanya firmalarında yer alıyor olmalarıdır.

İyi ama hangi firma ucuz domain satışı yapıyor ve bunu nasıl bulup tespit edeceğiz şeklindeki sorularınızı duyar gibiyiz. Heyecanlanmayın. Öğreneceksiniz. Zira çok basit. Öncelikle şunu belirtelim ucuz domainin dünya genelinde bir nevi öncülüğünü godaddy firması yapıyor diyebiliriz. Bu gün artık televizyon reklamlarında dahi boy gösteren Godaddy firmasını mutlaka duymuşsunuzdur. Godaddy bu gün dünya genelinde onlarca dile çevrilmiş sitesiyle global çapta ziyaretçi çeken yüksek hitli bir firma.

Godaddy ‘den Ucuz Domain Satın Almak

Bunun için öncelikle godaddy ‘e yepyeni bir maille kaydolmanız gerekiyor. Eğer godaddy ile daha önce çalışmadıysanız ilk metodumuzda bu çok daha iyi olacak. Fakat merak etmeyin sunacağımız yöntemlerle daha önce çalışmış olmanızda sizin için bir dezavantaj olmayacak. Zaten makalemizi bir defaya mahsus olarak değil sürekli olarak ucuz domain satın almanıza yardımcı olmak amacıyla oluşturduk.

Hazırsanız başlayalım. Öncelikle yeni bir mail hesabınızın olması gerekiyor. Gmail yada diğer servislerden olması farketmez. Bu mail adresi domain satın alacağınız firmaya üyelik hesabı oluşturmak için kullanacaksınız. Mail hesabınızı oluşturduktan sonra hemen google arama kutucuğuna ucuz domain kampanyası kelimesini yazıp aratın. Çıkan sonuçlar içinde picodi.com ‘uda göreceksiniz. Bu site her kategoride indirim kodları yayınlıyor. Zaten arama sonucu çıkan listemelerde ucuz domain kodu sayfası açılacaktır.

Açılan sayfada genellikle yoğun olarak Godaddy.com ‘un indirim kodlarını göreceksiniz. Fakat picodi.com sitesinin https://www.picodi.com/tr/domain sayfasını ziyaret ettiğinizde ucuz domain satan diğer firmalarıda görebilirsiniz. İşte bu. Ucuz domain satan firmalar karşınıza çıktı bile. Esasen ucuz domain için genelde www.picodi.com ‘u kullanacağız. Zira bu konuda en başarılı firmalardan biri ve sunduğu kodlar çoğunlukla tam olarak işinize yarayacak.

Ucuz Domain Kodu ‘nu Nasıl Kullanacaksınız

Domain kampanyası düzenleyen ve artı olarak ucuz domain satan firmaları buldunuz. Şimdi sırada picodi.com sitesi vasıtasıyla verilen ucuz domain kodunu kullanmaya geldi. Genellikle en ucuz domain baştada belirttiğimiz üzere godaddy.com ‘da yer alır ve picodi.com ‘da sunulan domain indirim kodları godaddy.com ‘a yöneliktir. Picodi.com ‘da ciddi olarak sürekli indirim kodları yayınlanan godaddy ‘den başka çokta firma yok diyebiliriz. Zaten gerekte yok zira picodi ve godaddy ile ucuz domain satın alma işlemlerimizi sürekli olarak sorunsuz hallediyoruz olacağız.

Picodi.com ‘un domainle ilgili kampanya sayfasına girip Godaddy.com firmasının domain indirim kodu için “Kodu Aç” butonuna tıklamanız gerekmekte. Tıkladığınız zaman karşınıza hemen indirim kodu çıkacak. Kodun olduğu açılan pencere öylece kalsın. Şimdi godaddy.com ‘a kayıt olmalısınız. Tüm kayıt işlemleri bittikten sonra bir domain satın alma aşamasına gelin.

Domain tescil ve satın alma aşamasını bildiğinizi varsayıyorum. Dahası zaten sistem sizi yönlendirecektir. Bu aşamada hiç zorluk çekmeyeceksiniz. Zira büyük ihtimalle daha önce herhangi bir domain register firmasından domain satın almışsınızdır. Bu yüzden bu aşamada çok fazla açıklama yapmaya gerek yok. Asıl konumuza odaklanalım.

Şimdi bu aşamada istediğiniz domaini bulup tüm satın alma işlemlerini bitirip son olarak ödeme noktasına geldiğinizde sağ bölümde toplam ödeme tutarının hemen üstünde “Promosyon kodunuzmu var” şeklinde bir link göreceksiniz. Bu linke tıkladığınız zaman kodu girmeniz için bir kutucuğun yer aldığı popup pencere açılacak.

“Promosyon kodunuzmu var” linkine tıklayın. Şimdi ilgili kutucuğa picodi.com ‘dan aldığınız kodu kopyalayıp yapıştırın ve “uygula” butonuna tıklayın. İndirim anında uygulanacak ve alış veriş sepetinizdeki toplam ödeme miktarının düştüğünü göreceksiniz. Artık ödemenizi yapabilir ve çok düşük ücretle satın alıp tescil ettiğiniz domainin keyfini yaşayabilirsiniz. Ucuz domaininiz hayırlı olsun.

Godaddy Firmasından Her Zaman Ucuz Domain Satın Alabilirsiniz.

Ancak baştada belirttiğimiz gibi bunun püf noktalarını detaylı olarak bilmeniz gerekiyor. Zira az önce yukarıda ayrıntılı olarak anlattığımız ucuz domain alma işlemi klasik yöntemlerle başarıyla neticelenmez. Çünkü bu yöntemle siz az önce aşmış olduğunuz maille yeniden domain tescili için bilgisayarınızdan Godaddy ‘e giriş yaptığınız takdirde bu defa ucuz domain alamayacaksınız. Bunun sebebini aşağıdaki satırlarda okuyabilirsiniz.

Peki ama biz her zaman ucuz domain alabileceğinizden bahsettik. Bu makaleyi bu işlemi başarıyla yapmanız ve domain tescil işlemini sürekli olarak ucuz yolla yapmanız için hazırladı. Nasıl olacak bu işlem?. Şöyle. Her defasında farklı bir İP no ve farklı bir mail adresi ile yeniden üyelik oluşturarak giriş yapacaksınız. Burası çok önemli. Zira godaddy giriş yaptığınız bilgisayarın İP numarasına göre sizi tanır ve aynı İP üzerinden aynı mail adresiyle sürekli olarak ucuz domain satın alamazsınız.

O halde ne yapmanız gerekiyor. Yukarıdaki satırlarda belirttiğimiz gibi godaddy için her seferinde farlı bir İP ve yeni bir mail adresi ile yeni üyelik oluşturmalısınız. Farklı İP için gerekirse gidip bir internet kafeden yeni bir maille hesap açarak üyelik oluşturabilir domain tescil ve satın alma işleminizi internet kafenin İP adresi ile yapabilirsiniz. Bu çok basit. Böylece godaddy üyelik sistemi sizi her defasında farklı bir müşteri olarak algılayacak ve yeni müşteriye sunulan olanaklarla karşılaşacaksınız.

Bu aşamadan sonra yapacağınız işlemler aynı. Üyelik oluşturup domain tescil ve satın alma aşamasına geldiğinizde yine her zamanki gibi picodi.com ‘u kullanacaksınız. Yeni İP adresinden yeni maille yeni üyelik oluştur. Bilgilerini eksiksiz gir. Satın almak istediğin domaini seç. Tescil ve satın alma aşamasına gel ve bu aşamada picodi.com ‘dan aldığın indirim kodunu “Promosyon kodunuzmu var” linkinden giriş yap ve satın al. Hepsi bu kadar.

Please follow and like us:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir